Díky zapojení veřejnosti a dražbě rukavic ve kterých zápasil bratr Martina, Miroslav Horník, se podařila vybrat neuvěřitelná částka 200.000 Kč. 
Vybrané peníze sice Martinovi zdraví nevrátí, ale jeho rodině dovolí využití lepších rehabilitačních a rekonvalescenčních zařízení. Obrovské díky paří Vám všem a Petru Odložilikovi, který vydražil rukavice za 15.000 Kč.

POMOC MARTINOVI 

27/05/2023 - ASPERO UNDERGROUND NIGHT 6

Benefice a 6. galavečer se ponese v duchu, k podpoře 19letého Martina Horníka. Martin je velkým příznivcem boxu, boxerské zápasy pravidelně sledoval a doma si nacvičoval boxerské techniky. Hodně času trávil se svým starším bratrem, se kterým se věnoval cvičení a chodili běhat. 

Martinův velký sen vždy bylo vyzkoušet si jaké je to stát v ringu mezi 16 provazy. Martin se začal intenzivně připravovat na svůj první zápas, kdy poctivě dřel buď v tělocvičně nebo doma. 

Bohužel, ne vždycky je osud, ke všem spravedlivý, a nepřízeň osudu postihla i Martina. Martinovi se udál nešťastný a vážný úraz, při plnění svého snu. Ve vyrovnaném zápase, kdy Martin bohužel těsně prohrál na body, nikoho ve snu nenapadlo, že Martina čeká krátce na to další zápas, a to je zápas o vlastní život. 

Martinovi po transportu helikoptérou do nemocnice je diagnostikován těžký otřes mozku a krvácení do mozku. Martinův zdravotní stav byl tak vážný, že pravděpodobnost na přežití, či že se Martin někdy vůbec probudí jsou nulové. 

Po dlouhých dvou měsících, kdy si Martinova rodina prochází peklem a jsou v nejistotě co s Martinem vůbec bude, obzvlášť k jeho neměnícímu se zdravotnímu stavu, přichází den 29. březen den, kteří si i sami doktoři těžko vysvětlují. Martin otevřel oči a začíná vnímat své okolí. Martinův zdravotní stav je stále vážný ale svůj velký boj nevzdává. Martin dělá malé pokroky, začíná reagovat na svoji rodinu a lékaře, vrací se mu cit do rukou a nohou. 

Martinova léčba a rekonvalescence je a bude pro jeho rodinu velice finančně náročná, proto chci poprosit všechny kdo chtějí a můžou, aby přispěli libovolnou částku na číslo účtu 2001340145/2010. Po ukončení sbírky se peníze vyberou a předají rodině Martina. 

Nezáleží na výši částky ale na tom sjednotit se a nepřehlížet, nešťastný osudy ostatních, kterým život zkomplikuje nešťastná událost. Nikdy nemůžeme a nevíme, jestli i nás či naše blízké, nepotká nepřízeň osudu a budeme potřebovat pomoci i my či naši nejbližší.

Všichni se držte a buďte vděčný za každý den co máme. 

S veškerou úctou k vám všem.

David Mlejnek 

Díky zapojení veřejnosti a dražbě rukavic podepsána všemi zápasníky galavečera, která na galavečeru proběhla se podařila vybrat částka v celkové výší 60.418,- Kč. Velké díky vám všem a především Davidu Píchalovi, který dražbu vyhrál a byl ochotný za rukavice zaplatit čásku 40.000,- Kč

POMOC NELLY

 07/04/2023 - ASPERO SPIDER NIGHT


V rámci galavečera, který proběhl v honosných prostorech RCO Olomouc, pořádaného ve spolupráci s úspěšným oddílem Spider Box Club Olomouc, jsme se rozhodli podpořit 11letou Nelly Macháčkovou. 

Nelly byla diagnostikována rakovina lymfatických uzlin. Rakovina je jedno slovo a tolik strachu a bolestí je v nás a neumíme se s tím poprat a pochopit PROČ? Je to boj velký a těžký a nekonečný. Nelly má za sebou několik chemoterapií a po dobu léčby bojuje nepříjemnými vedlejšími účinky a dalšími problémy jako jsou voda na plicích, záněty nejen plic ale i střev a slinivky. Celý Nelly boj s ní sdílí její maminka, která musela přerušit svou práci a v této nelehké a těžké situaci je tu po celou dobu pro ní. Celá léčba je velice náročná a vyčerpávající jak pro Nelly, tak i pro její rodinu. Nelly je teprve v půlce léčby je unavená a smutná po rodině, která ji moc chybí.

Na galavečeru AUN V, proběhla dražba rukavic z exhibičního utkání, ve kterém se utkal jeden z promotérů organizace Aspero Underground Night David Mlejnek. Rukavice se dokázali vydražit za neuvěřitelných 55.555 Kč. Velké poděkování patří pánům Stanislav Černý a Zdeněk Bříza, kteří byli ochotní tuto sumu za rukavice věnovat. 

POMOC BOHOUŠKOVI 

04/02/2023 - ASPERO UNDERGROUND NIGHT V


Ve spolupráci s PRETORIANS PAINTBALL PROSEČ, a jeho majitelem Michalem Vokálem, jsme se rozhodli podpořit rodinu Bohouška, kterému osud nerozdal dobré karty. 
Bohoušek má od narození kombinované postižení tělesné a mentální. Je mu skoro 30 mentálně na rok a půl. Nevidí a nechodí. Má těžkou epilepsii a k tomu všemu, se díky nehybnosti, zkracují šlachy. Až tak, že mu klouby vylézají z kyčlí. Bohužel to je hrozně bolestivé a Bohoušek to vnímá tak, jako by to vnímal každý z nás. Neskutečná bolest a pláč mu často nedovolí i spát. Existuje možnost operace a následné rehabilitace. Operaci ovšem pojišťovna neproplatí, tak že je jen na nás ochotných lidech, vzít jeho osud do svých rukou a pomoci vybrat jemu a jeho rodině jakoukoliv částku. Aby se Bohouškovi alespoň trochu ulevilo. 

Díky Michalu Vokálovi, který jako vždy tradičně zapojuje do sbírek širší veřejnost, se i přes nelehkou dobu dokázalo vybrat 38.000 Kč. Všem, kteří se byť sebeméně do sbírky zapojili, děkujeme.

POMOC JAKUBOVI

19/08/2022 - ASPERO UNDERGROUND NIGHT IV

V rámci galavečera ASPERO UNDERGROUND NIGHT IV, jsme se rozhodli ve spolupráci s PRETORIANS PAINTBALL PROSEČ, širokou veřejností a našimi partnery, finančně podpořit Jakuba, který jako spolujezdec při cestě do práce, měl autonehodu. Během galavečera bude probíhat sbírka, kde může každý z účastníků, přispět jakoukoliv částkou. Všechny vybrané peníze se předají Michalovi Vokálovi, který tradičně po skončení sbírky, peníze osobně předá dané osobě.  

Jakub jako spolujezdec při cestě do práce, měl autonehodu, při které utrpěl zranění, které mu poškodilo míchu a upoutalo ho to na invalidní vozík. Nikdo z nás si nedokáže představit, jaké to je procitnutí, když jste celý život aktivní sportovec, sport a pohyb je pro vás každodenní součástí a vy o to lusknutím prstu přijdete. Osudový moment, který vám převrátí dosavadní život naruby.

Jakub, aby byl nějakým způsobem soběstačný, potřebuje vozík. Pojišťovna mu hradí pouze 1/3  hodnoty a zbytek si musí doplatit sám. A jelikož se nechce vzdát snu, že ještě někdy bude chodit, budou se mu peníze hodit i na případné rehabilitace a věci s tím spojené.

Po dobu trvání sbírky, kdy se do sbírky samotné za pomocí Michala Vokála z PRETORIANS PAINTBALL PROSEČ, zapojila i veřejnost, se podařilo sesumírovat 36.000 Kč, které jsme předali Kájovi mamince v BC REBELU v Praze. Chceme ze srdce poděkovat všem, kteří se neváhali zapojit a přispěli jakoukoliv částkou. 

POMOC LIDEM S AUTISMEM

05/03/2022 - ASPERO UNDERGROUND NIGHT II

Ve spolupráci s PRETORIANS PAINTBALL PROSEČ, BC REBEL a KABISA ČR jsme se rozhodli finančně podpořit 36 letého autistu Káju. Kája dochází každý čtvrtek na hodiny boxu právě do BC Rebel v Praze, kde se pravidelně každý týden věnuje skupince autistů majitel klubu Robert Rosenberg. 

Kája se narodil s Aspergerovým syndrome. Autističtí lidé mohou mít problémy s porozuměním běžných společenských situací. Mohou mít snížené sociální a emoční cítění. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii, sarkazmu a najít si přátelé. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem. 

Kája studoval na gymnáziu kde měl výborný prospěch. Vše se ale změnilo jednoho dne, kdy na škole v přírodě, se ho vychovatelka dotkla, i když věděla, že to u Káji nemůže. Dotyk i něho vzbuzuje nekomfortní zónu a chová se agresivně. Hned po tomto incidentu poslali Káju do blázince, kde ho léčili neadekvátně medikamenty a vrátili ho mamince jako úplně zlomeného, a hlavně někoho jiného. Již pak ani nemohl pokračovat ve studiu na gymnáziu, jelikož mu sebrali léčbou výjimečný intelekt. Od té doby se jeho stav nezlepšil. 

Různé spolky se snaží pomáhat těmto lidem přítomností terapeuta nebo asistenta. A to pochopitelně něco stojí, a ne každý si to může dovolit. Přesto právě takový člověk může pomoci prožít postiženému člověku krásné chvíle, které sám prostě nezažije. 

Kája je samostatný, bydlí v bytě ale příspěvek od státu pokryje tak akorát nájem a nutné výdaje. Chtěli bychom mu touto sbírkou snížit náklady na svůj život a aby si mohl zaplatit asistenta, a i vlastně kamaráda, protože to je pro něho důležité.